Jak navrhnout dokonalou studii nebo pracovní koutek

Navrhování pracovní místnosti může být zábavné, ale zároveň obtížné. Můžete experimentovat s texturami, barvami, nábytkem a stylem. Naplňte svůj sen v kanceláři a vytvořte místnost, která patří pouze Vám! Využijte svou fantazii, a kombinujte klasické, nebo moderní inspirace do Vaší kanceláře.

Virtuální přesun nábytku

V současné době existuje několik programů a aplikací, které Vám pomohou vybrat správné místo pro každý kus nábytku a vybavení v místnosti. Můžete vyzkoušet různá rozvržení bez fyzického přemístění nábytku a zjistit jak by mohl Váš pokoj vypadat po změně. Ušetří Vám to čas a úsilí.

Každá místnost může mít své specifické požadavky. Podobně, Vaše pracovna má některé speciální funkce, a je velmi důležité je při navrhování studie vzít v úvahu.

Co je třeba zvážit při navrhování domácí pracovny?

Níže uvádíme několik základních věcí, na které se musíte připravit, pokud chcete navrhnout dokonalou domácí kancelář.

Vyberte si pro domácí pracovnu tu správnou místnost 

Každá místnost vyžaduje určité množství prostoru vzhledem k tomu, jaké má plnit funkce. Nemůžete například navrhnout obývací pokoj v příliš malém prostoru, protože nakonec budete mít nepříjemně přeplněný pokoj. Prvním krokem by proto měl být výběr vhodné místnosti.

Pokud máte mnoho pokojů na výběr, určitě si vyberte ten, kde je dostatek přirozeného světla a místnost je dostatečně prostorná, abyste si mohli užívat pohodlí a soukromí.

Udržujte si svůj pracovní prostor v čistotě

Určitě nechcete mít pracovní místnost, kde se nemůžete volně pohybovat. Proto byste v kanceláři měli mít jenom nezbytné vybavení. Umístění zbytečného nábytku do něj nejen poškodí prostor a vytvoří chaos, ale také Vás jej donutí pravidelně čistit. Pokud Váš pokoj není příliš prostorný, kupte si nábytek, který šetří místo. Pohodlná pracovna a přehledné uspořádání nábytku se Vám pomohou soustředit na úkoly a práci. Pamatuje, abyste ve Vaší pracovně udržovali pořádek – snáze se v něm bude pracovat.

Vhodný pracovní stůl a pohodlná židle

Nákup velkého pracovního stolu se nemusí zpočátku zdát jako dobrý nápad, ale uvidíte, že se vyplatí, pokud při něm plánujete strávit dlouhé hodiny. Proto je důležité najít variantu, která bude odpovídat právě Vám. Existuje mnoho různých modelů, které poskytují dostatek prostoru pro nohy a zároveň nabízejí dokonalý a elegantní vzhled. Rozhodněte se o pravém modelu stolu, který Vám bude sloužit po mnoho let, a díky tomu bude Vaše pracovna vypadat perfektně! Nevybírejte první lepší variantu, zjistěte si také stoly s možností regulace výšky – díky tomu budete moct pracovat i ve stoje. Jsou síce o trochu dražší, ale Vaše záda Vám za to poděkují. Pokud nemáte dostatek v hotovosti, může Vám pomoct rychlá půjčka, a konečně poznáte jaké je to pracovat bez bolesti zad.

Kromě stolu potřebujete také pohodlné židle k sezení. Nezapomeňte si vybrat barvu, design a styl židle, která se dobře hodí k Vašemu novému stolu. Výběr dvou kontrastních prvků může být krokem vedle, protože v tak malém prostoru mohou spolu vypadat škaredě.

Vhodné osvětlení pracoviště

Světla hrají klíčovou roli v každé místnosti. Pokud do kanceláře svítí oknem slunce, bude vypadat velmi útulně. Místnost můžete ještě oživit přidáním nějakých květin.

Na druhou stranu, tmavé a stínované prostředí s minimálním množstvím světla dodá kanceláři vytříbený pohled. Nainstalujte správná světla, aby  v pracovně bylo dost světla také v noci.

Doporučuje se nechat do Vaší kanceláře dopadat také přirozené světlo, protože stimuluje naše tělo při práci. Světelné efekty můžete maximalizovat instalací zrcadel a jasnou barvou stěn.

Pokojová teplota pro práci

Extrémně vysoká nebo nízká teplota Vás může během práce rozptylovat. Pro práci potřebujete pohodlnou teplotu a jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je instalace topení s regulací teploty. Získejte radu od renomované společnosti nabízející řadu topení, která Vám pomůže vybrat nejlepší model v rámci Vašeho rozpočtu. Se správnou teplotou v kanceláři můžete pracovat pohodlně, bez ohledu na počasí venku.

Napsat komentář