Který kuchyňský robot bude nejlepší?

Hledáte dokonalý kuchyňský robot? Vysvětlujeme, na co si dát pozor a jak se kompaktnější mini drtič liší od běžného kuchyňského robota. Ať už hledáte levný kuchyňský robot, kompaktní mini chopper nebo ten, který dokáže také míchat koktejly a rozdrcený led, náš specializovaný průvodce vám pomůže vybrat nejlepší model pro vás.

Přemýšlejte o tom, co potřebujete

Multifunkční kuchyňský robot byl navržen tak, aby eliminoval problémy spojené s přípravou jídla a šetřil drahocenný čas v kuchyni. Jednotlivé modely se však mohou výrazně lišit co do ceny, velikosti a toho, co mohou dělat. Podíváme se na klíčové věci, které je třeba zvážit: od jaké velikosti modelu si vybrat a jaké funkce je třeba hledat.

Kolik místa máte na vybavení kuchyně a kolik peněz můžete utratit?

Pokud si vyberete mezi kompaktním mini vrtulníkem a kuchyňským robotem o velké velikosti, přemýšlejte o tom, kolik místa máte v kuchyni. Zamyslete se také nad tím, za kolik chcete utratit a za co jej použijete.

Multifunkční kuchyňské procesory

Roboti plné velikosti mají obvykle rozmanitou škálu tipů a dokážou zvládnout působivou škálu úkolů. Kromě sekání, sekání a strouhání může většina bičů, drcení, míchání a hnětení. Je ideální, pokud chcete hodně péct a vařit. Někteří zpracovatelé potravin jsou také vybaveni polévkou a koktejlovým nástavcem. Tyto roboty však mohou být velké, objemné stroje a mohou být velmi drahé. Objemnější modely nebo modely s mnoha díly mohou být také obtížněji čistitelné.

Ruční mixér, mini chopper

Malé ruční mixéry zabírají v kuchyni málo místa a jsou po ruce. Pokud potřebujete zařízení pouze pro malé množství sekání nebo stírání, jako je například mini sekačka, může se vám hodit ruční mixér lépe než velký kuchyňský robot. Mini drtiče zabírají mnohem méně místa, jsou levnější, ale obvykle mají užší rozsah funkcí.

Jakou velikost a kapacitu potřebuji?

Velkokapacitní mísa znamená, že můžete připravovat větší dávky ingrediencí najednou. Nezapomeňte však, že čím větší je mísa, tím více místa v kuchyni zabere. Rovněž je třeba pamatovat na to, že větší mísy mohou být obtížněji myté rukou nebo se nemusí hodit do myčky nádobí. Některé modely jsou vybaveny přídavnou mini-miskou, která se nachází v hlavní misce a má vlastní čepel – to je užitečné, pokud chcete zpracovávat pouze malé množství potravin, jako jsou bylinky nebo ořechy. Některé modely jsou dokonce vybaveny třetí miskou midi, takže si můžete vybrat nejlepší velikost v závislosti na části, kterou chcete vyrobit.

Velikost a hmotnost zpracovatelů potravin

Zpracovatelé potravin mají značnou velikost a hmotnost. Ujistěte se, že máte dostatek místa na kuchyňské desce pro požadované zařízení – také přemýšlejte o výšce skříní nad místem, kde umístíte kuchyňský robot. Změřte vše tak, aby bylo použití kuchyňského robota pohodlné. Pokud jej ponecháte ve vyšší skříňce, zvažte, zda můžete robota snadno zvednout a vyjmout. Některé jsou poměrně těžké a váží až 11 kg.

Napsat komentář