Lodičky na sloupku – oblíbená obuv elegantních žen

Milují je hollywoodské hvězdy, podnikatelky i dámy v důchodu – lodičky jsou bezesporu boty, které jsou synonymem elegance. S radostí je nosí ženy všech věkových kategorií a jejich univerzálnost je dána klasickým vzhledem, který zapadne do mnoha typů stylingu, a také pohodlím, které zaručuje stabilní podpatek.

Odkud tato popularita pochází?

Je těžké najít ženský šatník, který nemá raketoplány. Ocení je ženy všech věkových kategorií bez ohledu na příležitost, při které je mají nosit. Mají pro to mnoho důvodů! Díky použití podpatku mnohem silnějšího než podpatek jsou velmi stabilní a nehrozí u nich lámání o dlažební kostky, ale také díky harmoničtějším proporcím jsou vhodné pro osoby se širšími lýtky. Na rozdíl od vysokých podpatků, ve kterých majitelkám štíhlých nohou opravdu sluší, budou lodičky s vysokými podpatky slušet širší škále siluet. Mnoho žen volí jako svatební boty lodičky na sloupku. Způsobuje to i silnější podpatek – tančit se v nich rozhodně pohodlněji! Nemusíte se bát přezouvat, což je při odchodu na večírek na vysokých podpatcích problém – většina z nás si bere balerínky, protože víme, že nás nohy, které nejsou zvyklé na vysoké podpatky, začnou rychle bolet.

Lodičky Coco Chanel

Legendární módní návrhářka předběhla dobu, ve které žila. Byla vizionářkou nejen oblečením, ale i botami. Lodičky byly její oblíbené. Nepředpokládala však jen tak ledajaké – její poznávacím znamením byly béžové boty s černou špičkou. Proslavila je natolik, že se dnes tomuto typu obuvi říká chanelka! Coco věděla, co dělá – kromě skvělého vzhledu mají tyto boty dvě další výhody. Díky své barvě splývající s barvou kůže opticky prodlužují nohy, navíc použitím černé špičky opticky zkracují chodidlo.

Lodičky pro podnikatelku

Obchodní svět má svá vlastní pravidla. Zejména ve firemním prostředí, na vysokých manažerských pozicích, je dresscode velmi důležitou a rigidní součástí kultury organizace a jeho porušování je nevítané. Ženy, které se profesionálně naplňují v podnikání, mají každý den skutečný hlavolam, když stojí před otevřenou skříní a přemýšlí, co si vzít na sebe. Obleky, ženské obleky, elegantní kalhoty, košile a halenky s barevnými efektními potisky – existuje mnoho prvků, ze kterých můžete vytvořit styly, které budou pohodlné, elegantní a budou vypadat profesionálně. Vybrat správnou obuv je také docela výzva – osm hodin v kanceláři (a někdy i více!) od nás vyžaduje nejen vybrat boty, které budou ladit se stylem, ale budou také pohodlné. Černé lodičky na podpatku jsou často zvolenou obuví pro business casual styling. Oba jsou velmi elegantní a pohodlné, díky čemuž mohou dámy, které je nosí, dobýt svět bez nepohodlí.

Milují je nejoblíbenější ikony elegance té doby: Coco Chanel, princezna Diana, Kate Middleton, stejně jako naši rodilí módní influenceři, včetně Kasie Tusk. Bez ohledu na to, k jaké příležitosti toužíte po vysokých podpatcích, lodičky na sloupku jsou boty, které vás nezklamou.

Napsat komentář